Mrazivá krása aneb buďme krásní díky zimě

27. ledna 2014 v 15:54 | Lenička P. |  Wellness

Mrazivá krása aneb buďme krásní díky zimě

Nezbláznila jsem se. Já osobně nejsem vůbec příznivec zimy. Dnes je sice pravé Vánoční počasí a já jsem naštvaná, že nebylo takhle na Vánoce. Ale je pravda, že mě to uklidňuje, myslím tím sníh a zimu. Nesmí ale trvat dlouho, pak je to moc nudné, zmrzlé a utahané … ale jak dopíši článek, tak jdu postavit sněhuláka :))).

O tom jak mám a nemám ráda zimu, psát nebudu :). Spíše mě zaujal jeden článek, který jsem nedávno četla. Věděli jste, že zima má pozitivní vliv na naší krásu? Neměli bychom se tedy před ní schovávat, ale vychutnávat si jí. Po přečtení a vyhledání dalších informací mi došlo, že mi zima vlastně tolik nevadí, protože to, že něco studí, mi vlastně prospívá. Rozhodla jsem se s Vámi podělit o nové poznatky a zkušenosti a doufám, že Vám také přijdou k užitku :)

Sprchování studenou vodou
"V lednu? Zbláznila se? …" Ne nezbláznila :) i mojí maličkost to překvapilo. Je známo, že bychom se měli sprchovat studenou vodou, která ale nemusí být přímo ledová. Přiznejme si však, že v zimních měsících dáme přednost teplé vaně :).
Zde je jedno důležité pravidlo: Je nutné střídání teplé a studené vody - že už jste to slyšeli? :). Po takovéto "střídačce" zaplaví naše tělo krásné teplo - mám to vyzkoušené, neopakuji slova. A pocit je opravdu skvělý. Pokožka krásně zrůžoví, prokrví se, získá pružnost a pevnost. Bude také vypadat mnohem zdravěji. A to díky vodě, hm.

Ledování na kruhy pod očima
Když si budete kostkami ledu chvíli potírat kruhy pod očima, tak se naše pokožka krásně povzbudí. Kůže se vypne a kontury obličeje se zpevní. Mám problém s kruhy pod očima už hrozně dlouho a musím říci, že o tomhle triku jsem věděla už dříve. Zabírá a já jej doporučuji. Určitě je lepší než krémy. Jde vlastně o přírodnější a levnější metodu.
Dalším návodem jak vyzrát na ošklivé kruhy pod očima je již vyluhovaný pytlík heřmánkového čaje, který dáte do mrazáku. Pak ho přiložíte na oči a necháte 20 minut působit. Jak prosté :) Otoky pod očima zmizí nebo se zmírní.

Vlasy mají rádi zimu?
Ano. Jsou pro ně velice prospěšné procházky v zimě, v chladném a mrazivém nečase a dokonce i v dešti. Také se nám zlepší kondička a nálada. Naše vlasy neholdují teplu tak jako my, vlastně ho moc nemusí, nemají ho rádi. Pro ně je prospěšný chlad, vítr a déšť.
A proč? Tohle počasí dokáže stimulovat vlásky k rychlejšímu růstu (na to jsem si zrovna koupila šampón, to jsem měla vědět :) ) dopřejí jim pěkné zbarvení a ozdraví je, vyživí a posílí. Chlad nám dá více síry, kterou pro zdravý a krásné vlásky potřebujeme.

Ponořme se do studené vody
Otužilci celý a my zmrzliny jen obličeje :)
Do umyvadla nebo vetší mísy nalijeme LEDOVOU vodu, ne studenou ale LEDOVOU. Ponoříme do ní obličej na půl minuty, ti co zvládnou být pod vodou déle, nechť zůstanou déle :). Chlad pronikne do hlubších vrstev pokožky. Naše pokožka tím bude posílená a odolná vůči mrazu, chladu a vtíravému větru. Kůže se stane svěží a napjatější. Zmírní se zarudnutí pokožky a zabrání se vzniku pupínků, nebo se jejich výskyt zmírní.

Tukové buňky … zmrzněte!
Slyšeli jste již o kryolipolýze? Ta se provádí speciálním způsobem a nebojte se, nebolí to. Zpočátku by jste měli cítit mírný tlak a potom chlad. Dojde zde k odstranění čtvrtiny až poloviny tukových buněk z vybrané partie. Tuková tkáň se začne přeorganizovávat. Buňky, které tady zůstaly, se shluknou. Vytlačí prázdná místa a tím dojde k zmenšení tukové vrstvy.
Rozpadající se buňky vyvolají zánět, aktivuje se lymfatický systém a udělá pořádek. První výsledek je možné vidět už za dva týdny. Ale opět tu nic není jen tak. Měli bychom změnit i stravovací návyky, pokud je máme špatné a zařadit fyzickou aktivitu.

Tak jak jsem Vás navnadila do zimy? Já jdu postavit toho sněhuláka a budu se snažit vydržet venku co nejdéle, aby mi následně mé vlásky, pokožka a tělo poděkovali hezkým vzhledem. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama