Zimní deprese? Ne!

29. listopadu 2013 v 11:10 | Lenička ART |  Zdravý

Zimní deprese? Nikdy!

Určitě jsme všichni někdy zažily ten pocit melancholie, když jsme zjistili, že venku není sluníčko, ale že prší. Osobně mám podzimní počasí ráda, ale všeho s mírou. Po nějaké době na mě dopadá smutná nálada a na nic nemám chuť, nic se mi nechce dělat.

Ovšem dočetla jsem se, že zimní deprese je naprosto přirozená a že postihuje až 70% populace. Není tedy čeho se obávat. Způsobí ji samozřejmě změna počasí a také, a to je hlavní, nedostatek sluníčka a světla celkově. Díky nízkému výskytu vitaminu D jsme pak nervóznější a neklidní, nic nás nebaví a nejraději bychom všechno hodili za hlavu.

Mám pár typů jak se z "depky" dostat.

Posviťme si na ní
Každý den běžte alespoň na 15 minut na procházku. Naše tělo je stavěné na světlo, nikoli na tmu, která nás obklopuje doma. Snažte se přes den být co nejvíce na světlých místech a uvidíte, jak se Vám prozáří den :).

Samota? Ne!
Snažte se nebýt dlouho sami. Samota je někdy fajn ale nepřehánějte to. Zavolejte kámošce a běžte na kávu. Jděte se projít s mamkou. Navštivte babičku. Zkrátka buďte s lidmi, kteří Vás naladí do pozitivní nálady.

Barvičky
Jsou velice důležité. V zimním období nás "zahřeje" žlutá, oranžová, která ještě dodá dobrou náladu, červená se postará o energii a zelená dodá naději do dalších teplých dní.

Pohyb
Určitě ho nevynechávejte ani v zimních časech. Nejen že si udržíte svou kondičku a postavu, ale také Vás nadopuje energií. Tak šup. Teple se oblečte a vydejte se na svižnou procházku nebo běh. Studený vzduch Vám krásně pročistí hlavu, věřte mi.

Hudba
Všichni ji jistě milujeme a na každém z nás zanechává různé dojmy. Je naprosto jedno kterému stylu dáváte přednost.

Dobře se najezte
Ale nikdo tu nemluví o obžerství. Jelikož je zima, tak naše tělo potřebuje trochu jinou stravu než v teplých dnech. Udělejte si dobrou polévku, která Vás zahřeje. Ideální jsou také těstoviny a brambory.

Pokud máte opravdu hodně špatnou náladu, tak se doporučuje vynechat kofein a hodně tučná jídla.


A hlavně! Myslete pozitivně. To je základ zdravého bytí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama