Sissi II

4. března 2013 v 19:11 | Lenička P. |  Zajímavé osobnosti

SISSI


Na lodi měla Alžběta samozřejmě všechen komfort po kterém toužila a jako žena si ho dopřávala. Všechen nábytek a kajuty byly vyčalouněny bílým hedvábím a bez ohledu na délku plavby se ve vázách objevily čerstvé květiny.

V koupelně dominovala mramorová vana a každé ráno Sissi měla koupel z vody, odebírané v rozumné vzdálenosti od jachty, to aby nebyla znečištěna odpadem z lodi.

"Kolikrát ještě budu muset vysvětlovat, jaký mám názor na život a co si myslím o jeho délce, která je každému z nás vyměřena? Žijeme tak dlouho, jak nám to Bůh dopřeje a jestliže jsem pověřena posláním zde na zemi, Prozřetelnost mě proti všemu nebezpečí ochrání"

Hraběnka Festetičová o ní napsala
" Je to radost s ní být a třeba jí jen doprovázet. Stačí se na ni dívat. Ztělesňuje půvab. Někdy si ji představuji jako lilii, jindy opět jako labuť, vílu, nebo elfa. A pak mě přece jen napadne: Ne! Je to císařovna! Od hlavy až k patě majestátní žena! Ve všem jemná a vznešená. A potom se mi vybaví všechny klevety na ní a cítím, že ze tím musí být hodně závisti, protože je nesmírně okouzlující a plná šarmu."

Časem se její pas zvětšil na padesát centimetrů. Korzet měla vždy správně utažený a každé ráno ho řádně upravovala.

Nechala si ušít speciální spodní prádlo z jemné jelenice aby nenastydla, když cválala na koni.

Před honem si dávala sprchu a snědla talíř polévky.
Byla dle jejího vlastního receptu - obsahovala hovězí, srnčí, koroptví maso.

Chodívala spát s obličejovou maskou ušitou z hedvábí a pod ní měla plátky syrového telecího masa.

Na jaře sbírala jahody, ještě orosené a rozmačkala si je na obličej a šíje.

Velice věřila v olivový olej a když se dozvěděla, že ho používala již Kleopatra při pravidelných masážích, musela ho také vyzkoušet. Šla však ještě dále a rovnou se v něm koupala - byl zahřátý na teplotu lidského těla.
V noci často spala obalená dlouhými froté ručníky, vyždímanými v horké vodě.

Držela přísnou redukční dietu - bílky z pěti nebo šesti vajec se solí.

Milovala mléko a proto vždy cestovala s dvěma jerseyskými krávami.

Nemohla být bez pohybu ani v pokročilých letech . Každé ráno usilovně cvičila a procházela se - i dvorní dámy padaly únavou.

Cestovala do Miramare, Káhiry, Vídně, Karlových Varů, Švýcarska, Godollo, Sicílie, Baleáry, Španělska, Gibraltar, Malorky, Barcelóny, Turínu, Ženevě a Terrietu.

Dieta a cvičení ji udržovaly pružnou. Její hmotnost kolísala mezi 46 a 50 kilogramy. Dodržovala mléčné dny a pomerančové dny, nejedla tehdy nic jiného a to mělo za následek zažívací potíže.

Své dceři Valerii prozradila.
"Toužím po tom zemřít, a nemám z toho strach. Nevěřím, že existuje tak krutá síla, která by po útrapách mého života odtrhla duši od těla, aby ji dále mučila"

Nejedla vůbec maso a navštěvovala často parní lázně: po té skákala do ledové vody. Třikrát denně se vážila.
Její doktor zjistil, že má naběhlé kotníky a rozšířenou břišní dutinu. Trpěla edémem, otoky způsobené hladověním. Byla strašně hubená!!!

Měla propadlé tváře s vráskami způsobenými neustálým úsilím potlačit bolest a neuralgické křeče. Na zápěstí a u prstů jí vystupovali kosti, prsty se ní neustále chvěly.

Začala chodit do Nanheimu na koupele a pokusila se jíst normální jídlo. Ale nevydržela.

Její život nakonec dovršil muž s pilníkem, který ji bodl do hrudi.

Alžběta věděla, že se blíží její konec, neboť slyšela předpověď, že zemře nešťastný člověk z vysoké společnosti. Neměla pochyb, že to bylo o ní.

A něco o "Zkrášlovadlech"
· Používala okurkové masky, syrové maso, mléko,

· Pila čerstvou šťávu z hovězího a vepřového
(V mase jsou obsažené proteiny a keratin ty posilují strukturu pleti, kolagen vypíná pleť a vyhlazuje vrásky)

· Krémy si nechávala připravovat v lékárně - včelí vosk, mandlový a sezamový olej, růžová voda

· Snášela vůni růží a fialek

· Vlasy si nechávala mýt dvakrát až třikrát týdně

· Pro lesk používala koňak a vaječné žloutky (12 vajec!!!)

· Dále tinkturu s kopřiv, citrónové šťávy a jablečného octa


Závěr:
Inspiruje mě proto, že se o sebe dokázala tak skvěle starat a byla to jistě velice cílevědomá a svéhlavá žena plná energie. Fascinuje mě na ní, její zájem o kosmetiku, Kleopatru, různé procedury. Milovala pohyb zejména procházky. Stejně jako já. Dokázala bych se s ní hodiny procházet.
Dále je zde zájem o duševní vzdělávání, učení a lásku ke knihám. Ó jak já miluji knihy o Lordu Byronovy bych se s ní bavila klidně hodiny.
Kdybych jednou našla podobnou bytost jako byla ona, určitě by jsme se stali kamarádkami. Nemohla by ovšem být z tak vysoké společnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama