Místo, kde chci žít

14. března 2013 v 18:53 | Lenička P. |  Povídky a příběhy
Místo. Kde chci žít

Ano existuje.
Na konci města. Tam, kde se ruch a špína střídá se zelení a čistotou. Ano tam, kde vidíte smuteční vrby a jezero. Nic tam není? Pojďte blíž, nebojte se. Rozhrňte vlasy staré vrby a rozhlédněte se. Už vidíte? Ano, jak by jste mohli přehlédnout. Nadechněte se, co cítíte? Čerstvou trávu? Přírodu? Svěžest? Fialky? Ano všecko je správně.
Pojďte dál.
Přejdeme kolem jezera a přiblížíme se k přízemnímu, dřevěnému domečku. Že je to nepraktické? Ale jděte. Vše potřebuje svou péči. Nebuďte zaujatí předsudky.
Ale líbí se Vám že? Ach ano, to je moje místo, můj splněný sen. Moje všecko. Terasa s francouzskými okny ve kterých tancují bílé záclony. Stolek s připravenou svačinou a čajovou soupravou čeká pouze na nás. Tak pojďte dál zvu Vás na šálek čaje.
Usedněte ke stolku s romantickým lososovým potahem na židlích a nebo pojďte na houpací lavici. Ne? Dobrá. Já si s dovolením sednu na lenošku a budu pozorovat jezero. Je to uklidňující pohled. Chcete prohlídku mého snu? Zajisté, ráda Vám vyhovím.
Pojďte dál.
Projdeme francouzskými okny, pozor nezapleťte se do záclon. A nyní se nacházíme v mé knihovně spojené s pracovnou. Vše má starobylí nádech s příměsí moderny. Ano ty knihovny jsou mahagonové a ten masivní stůl také. Jemný bílý koberec je příjemný na chodidla a je tu další lenoška, tentokrát potažená krémovou barvou.
Mám tu dokonce rozečtenou knihu. Jak se jmenuje? Alžběta, Císařovna proti své vůli. Působivé čtení. Omluv mě, ale dál tě nezavedu. Dál je to pouze můj ráj.
Urazil ses? Odcházíš? Dobrá. Pozdravuj tedy.
A Vám já povyprávím, jak to u mě vypadá dále. Ale nezajdu do detailů …
Další z mých oblíbených místností je koupelna s velkou bílou vanou. Je celá v bílé a Lila barvě. Na podlaze jsou opět koberečky a všude je vystaveno plno mýdel, svíček a nezbytných drobností, které do koupelny patří. Nenudím Vás?
Ložnice je místo, kde pouze spím, ani zde neodpočívám. Je tu neustále otevřené okno, kterým vidím jezero a také mojí malou zahrádku s pár zeleniny a ovocem. Mám velkou tmavě hnědou postel a stejně tak i velkou skříň. Ložnice má meruňkový odstín na dvou zdech ze kterého na další zdi vylétají motýlci. Můj nápad …
Další a jen Moji místností je šatna. Ano. Mám zde vše co potřebuji a další lenošku k tomu. Je to bílý toaletní stolek se spoustou voňavek a šminek. Naproti je mnoho poliček a věšáčků, kde zaujímá své místo moje oblečení. Každý kousek mám ráda a žádný z nich bych za nic nevyměnila.
Kuchyň je důležitou místností mého snu, neboť zde se učím vařit, rozbíjím nádobí, kazím recepty, raduji se když miláčkovi chutná a pláči, když se mi něco nepovede.
To je mé místo, plné klidu, síly a harmonie. Místo, které je pro mě a mou lásku vším co potřebujeme. Nedokážu si představit, že bych bydlela jinde. Zde chci mít, vychovat a provdat děti. Zde chci s láskou zestárnout. Zde chci žít a pozorovat východy a západy slunce. Pouze zde je mé místo. Místo na které i sen je krátký a přece jen tu je. ..

Děkuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Argonna Argonna | Web | 14. března 2013 v 19:42 | Reagovat

Naozaj krasne :) cloveku to az zlepsi naladu ked si precita taky pekny opis miesta. A ja som to nebola ta co sa urazila a odisla :D

2 kreativologie kreativologie | 14. března 2013 v 21:15 | Reagovat

Páni děkuji, že jsi zůstala. Třeba příště popíši místo detailněji a zaujme více :)Děkuji

3 Axolotlík Axolotlík | E-mail | Web | 18. dubna 2013 v 12:35 | Reagovat

velmi sympatické, prohřáté a kreativní. Uklidňující. Skoro jsem cítila měkkost toho bílého koberce a vůni mýdla a svíček, slyšela šustit vlasy vrb a poklidnou hladinu vody. Až tak to bylo hluboké a dojemné, zatím mám zkušenost, že kdo se do díla opravdu vžije a vše si  představuje jako doopravdy, nakonec jeho text vyvolává silnější dojem. Je vidět, že na Vás ta představa čekala, až ji budete chtít projevit a možná čeká i v budoucnosti, až se bude moct stát skutečností, i když je krásná cesta, která k cíli vede, myslím, že zde by nedošlo ke ztrátě hodnoty, kdybyste skutečně toto místo získala. Každý den se kochat krásou a vážit si okamžiku a lásky, harmonie.. to je něco, co každý nedokáže, pokud něco skutečně vlastní. Ale kreativita, láska a snění, úcta k životu a světu to dokážou. Moc hezké představy, taktéž jsem neodešla. Má-li být něco řečeno a ukázáno, dojde k tomu, ale chce to svůj čas.

4 kreativologie kreativologie | 18. dubna 2013 v 13:55 | Reagovat

Jsem neskutečně potěšena Vaším komentářem, opravdu byl jako balzám na duši s pohlazením. Děkuji[3]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama