To, co potřebuji ...

24. listopadu 2012 v 17:26 | Lenička P.
To, co potřebuji ...

Dříve jsem si myslela, že je mnoho věcí, bez kterých nedovedu žít, které potřebuji. Do toho spadal notebook, knížky, oblečení, šperky, postel, stůl, vybrané jídlo, nové nehty, nódní časopisy, pravidelné návštěvy kadeřnice a tak dále.
Ale život mi ukázal, že to nejsou věci, bez kterých bych se nemohla obejít, ne. A myslím si, že to ukázal ož moc brzy, ale asi to bylo dobře. Napáchala jsem tím i méně škody.
Jako malá a mladistvá, jsem měla vždy vše, co jsem chtěla a zdálo se mi důležité chodit každý den na šálek kávy, jíst dobrá jídla, číst módní časopisy a dívčí romány, které mi vybrané chování doporučovali.
Ale ukázalo se, že to nejdůležitější je pro mě jistá míra svobody, kterou jsem bohužel neměla v takové míře, v jaké ji sedmnáctilétá slečna potřebuje.
Až pak, když jsem viděla v kufru mého auta jeden cestovní kufr, malou kosmetickou taštičku a kytaru, jsem pochopila, že to okolo bylo jen pozlátko, které se nyní smylo.
Ale síla pocitu svobody, byla nepřekonatelná. Cítila jsem ji všude a ve všem, co jsem dělala. Cítila jsem, že konečně "dýchám" ža žiju. Chvíli mě znepokojoval pocit, že už nemám ničí kreditku a že pravidelné návštěvy kaváren a restaurací jsou tabu, ale překonala to jedna vycházka s kytarou do přírody, nebo se skicákem do města.
Kdo mě znával, asi by mě nyní nepoznal.
Ne. Už nechodím v nejnovějších kolekcích, už nejím vybraná jídla, už se nechovám jako zhýčkaný dítě.
Ne.
To, co potřebuji .... je pocit svobody a volnosti. Ten mám a s tím jsem šťastná
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama