Relaxujte

22. září 2012 v 17:49 | L.Petrik. |  Wellness
Relaxujte
Relaxovat se dá mnoha způsoby. Většinou i záleží na volbě vašeho povolání.
Pokud budete zaměstnání ve firmě a jediný váš pohyb bude dojít si na záchod nebo donést šéfo či kolegyni kávu, tak by pro Vás byl určitě lepší relax aktivní Běžte se třeba projít, zaběhat si (výborně Vás k tomu donutí pes), vezměte kamarádku plavat, naplánujte si výlet na kole či skočte do posilovny. Odmění se vám tím i tělo, neboť se Vám krásně zformuje.

Pak jsou tu ale lidé, kteří mají práci fyzicky náročnější. Je sice pravda, že tuto práci vykonávají spíš chlapy, ale už jsem viděla i ženskou jako zedníka … ne nedělám si srandu.

Ale pro takové práce není nutné chodit daleko. Vezměme si třeba takové Tesco. Tam zaměstnávají lidi na vožení košíků a když jsem je chvíli pozorovala, mezitím co jsem si pochutnávala na zmrzce, tak byli opravdu ulítaní. Stejně tak prodavači třeba v MC Donaldu, nebo servírky.

Jelikož jsem měla příležitost si na pár měsíců práci servírky zkusit, tak mohu potvrdit, že je to šílené. Zvláště pokud budete obsluhovat v čtyřhvězdičkové restauraci, kde si nebudete moci dvanáct hodin sednout. Už bych do toho podruhé nešla. Stálo mě to plno stresu (špatný kolektiv), rozbolavělé nohy (jela jsem do lázní) a (to je pozitivní) ztratila jsem pět kilo, ovšem v zápětí tři nabrala. Za těch pár měsíců jsem si uvědomila, že neumím relaxovat, prostě jen tak vypnout a nic nedělat. A to jsem byla toho názoru, že umím. Pokud tedy máte práci opravdu nesnesitelnou ale přes to jí nechcete opustit (jen blázen by to v téhle krizi udělal) tak jsem pro vás napsala pár rad, jak si správně zarelaxovat.
Pokud máte i vy nějaké své zkušenosti s "vypínáním myšlení" šup sem s nimi, jsou vřele vítány.

Takže jdeme na to:
1. Neberte si práci domů! To je opravdu důležité, pokud se prací budete trápit i doma nikdy se Vám nepodaří uvolnit se. Zde máte zprávu od mojí velmi dobré známé

"Když jsem začala dělat pro soud, byla jsem v sedmém nebi. Moc jsem se chtěla dostat ještě výš a dotáhnout to třeba až na soudkyni, nebo se dostat do senátu. Tak moc jsem po tom toužila a byla jsem ochotná dát do toho všecko, že jsem začala být podrážděná a z nekonečného přemýšlení a učení zákonů i unavená. Každý večer jsme si s manželem dávali skleničku vína která mě po pár měsících nestačila. Stupňovalo se to, až manžel řekl "Dost!" to slovíčko zaznělo právě po tom, co jsem dopila flašku vína a chtěla načít něco tvrdšího. V tuhle chvíli jsem se zamyslela a zjistila jsem, že bez vína tu práci nezvládnu. Do týdne jsem dobrovolně a s rozmyslem podala výpověď a nastoupila na dráhu učitelky. I přes to, že platově se to nedá srovnávat jsem teď spokojenější a uvolněná."

2. Najděte si doma místo, kde Vám je příjemně. Může to být třeba oblíbené křeslo, veranda, koutek v zahradě, nebo postel. Dbejte na toto místo jako na žádné jiné a snažte se zde prožívat jen to hezké. Neberte si tam žádnou práci!!!

3. Provoňte si Váš relaxační kousek. Můžete použít vonné tyčinky, svíčky, nebo čerstvé květiny.

4. Dejte místečku oblíbenou barvu. Každému z nás lahodí nějaká barva na kterou, když se podívá mu srdce zaplesá. Nebojte se tvořivosti.

5. Pokud se Vám dobře relaxuje s hudbou, neodpírejte si jí. Někdo se uvolní třeba při klavírním koncertu jiný při Kabátech. Je to jen na vás. Jak se uvolníte vy?

6. Čtěte. Ano to je výborný způsob jak se odpoutat od reality. Dostanete se do nové světa, poznáte nové lidi a budete moci pohlédnout na jejich životy. Také tak budete rozvíjet svou fantazii. Vždyť hlavní postavu si můžete představit sami jak se Vám zlíbí - samozřejmě se budeme držet popisu autora, ale i tak si každý postavu ve své mysli namaluje jinak.

7. Cvičte Jógu. Jestliže nebudete chtít jen tak sedět a nic nedělat, tak jógu vřele doporučuji. Krásně se při ní protáhnete a nebojte se obtížnosti. Zvolte si jógu pro začátečníky. Přihlaste se buď na kurz nebo si pořiďte DVD které jsou běžně k dostání. Pokud Vás hned za začátku neodradí a vydržíte. Uvidíte, že to bude stát za to.
Je to jen pár z mnoha tipů, které jsem Vám napsala, snad trošku pomůžou a Vy se dostanete za chvíli do pohody. Věřte mi nebo ne, ale duševní pohoda je velice důležitá. Když budete koukat na svět vesele, hnedka Vám přijde všecko jiné. Třeba zjistíte, že ta nafoukaná sousedka není zase tak špatná. Tak se přestaňte mračit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama